Licensed to USATF - South Texas - Association License
                                       HY-TEK's Meet Manager 8/14/2014 09:26 PM
      2014 USATF S Tx Open/Masters Championships - 6/20/2014 to 6/21/2014      
                    Texas State University, San Marcos, Tx                     
                                    Results                                    
 
Women 30-34 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Cloutier-LeBlanc, Martin  33 Unattached                        12.28  
 
Women 35-39 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ruiz, Alyassia            37 Unattached                        13.42  
 
Women 45-49 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Fowler, Kellie            45 Unattached                        13.96  
 
Women 19-29 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dixon, Myesha             23 Unattached                        25.70  
 
Women 30-34 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cloutier-LeBlanc, Martin  33 Unattached                        26.03  
 
Women 35-39 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ruiz, Alyassia            37 Unattached                        28.82  
 
Women 45-49 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Fowler, Kellie            45 Unattached                      1:12.05  
 
Women 19-29 100 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dixon, Myesha             23 Unattached                        13.95  
 
Women 55-59 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Finsrud, Carol            57 Unattached                       37.61m  
 
Women 55-59 Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Finsrud, Carol            57 Unattached                       32.14m  
 
Women 55-59 Weight Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Finsrud, Carol            57 Unattached                       12.67m  
 
Men 19-29 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Redrick, Philip           25 Unattached                        10.54  
  2 Ming, John                28 Unattached                        12.59  
 
Men 30-34 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rendon, Alain Emmanuel    32 Unattached                        18.37  
 
Men 50-54 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Byerly, Anthony           50 Unattached                        12.19  
 
Men 55-59 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Valdez, Humberto          56 Unattached                        14.23  
 
Men 70-74 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Clarke, Pete              72 Unattached                        14.73  
 
Men 19-29 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Iglehart-Summers, Quenti  27 Unattached                        21.68   10   
  2 McNiel, Jared             21 Unattached                        22.82    8   
  3 Ming, John                28 Unattached                        26.81    6   
 
Men 30-34 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rendon, Alain Emmanuel    32 Unattached                        41.12   10   
 
Men 50-54 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Byerly, Anthony           50 Unattached                        22.84   10   
 
Men 70-74 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Clarke, Pete              72 Unattached                        31.04   10   
 
Men 19-29 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Iglehart-Summers, Quenti  27 Unattached                        47.31  
  2 Ming, John                28 Unattached                        57.65  
 
Men 55-59 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ogle, Vern                56 Unattached                      1:02.79  
 
Men 65-69 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rendon, Rudolph L         66 Unattached                      1:23.59  
 
Men 70-74 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Clarke, Pete              72 Unattached                      1:11.36  
 
Men 19-29 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Romero, Justin            21 South Austin                    2:01.11  
  2 Ming, John                28 Unattached                      2:20.44  
 
Men 60-64 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 thibodeaux, ronald        62 Unattached                      3:02.37  
 
Men 65-69 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rendon, Rudolph L         66 Unattached                      3:10.50  
 
Men 70-74 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Clarke, Pete              72 Unattached                      3:16.42  
 
Men 19-29 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ortiz, Edward             28 Elite Feet                      4:22.80  
  2 Davila, John              19 Elite Feet                      4:57.32  
 
Men 40-44 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 McCannon, Steve           41 Highland Lak                    5:05.92  
 
Men 40-44 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 McCannon, Steve           41 Highland Lak                   11:12.68  
 
Men 65-69 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rendon, Rudolph L         66 Unattached                     12:37.94  
 
Men 55-59 100 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ogle, Vern                56 Unattached                        15.01  
 
Men 19-29 110 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Fontenot, Ryan            28 Unattached                        14.04  
 
Men 45-49 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Austin, Charles           46 Unattached                        2.05m   10   
 
Men 19-29 Long Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 George, Aaron             19 Unattached                        7.55m  
 
Men 35-39 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 ulibarri, jesus           37 Unattached                       11.68m  
 
Men 60-64 Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shanahan, Terry           64 Unattached                       10.61m  
  2 Daniel, John              63 Unattached                       10.10m  
 
Men 35-39 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Salgado, Hondo            39 Unattached                       41.65m  
 
Men 40-44 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cole, Eric                44 Unattached                       48.49m  
 
Men 55-59 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Riewerts, Ed              55 Unattached                       48.90m  
 
Men 60-64 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Daniel, John              63 Unattached                       39.22m  
  2 Shanahan, Terry           64 Unattached                       37.65m  
 
Men 65-69 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Masters, Reed             67 Unattached                       33.18m  
 
Men 35-39 Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Salgado, Hondo            39 Unattached                       46.90m  
 
Men 40-44 Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cole, Eric                44 Unattached                       50.09m  
 
Men 55-59 Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Riewerts, Ed              55 Unattached                       45.96m  
 
Men 60-64 Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 thibodeaux, ronald        62 Unattached                       34.22m  
  2 Shanahan, Terry           64 Unattached                       29.42m  
 
Men 65-69 Hammer Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Masters, Reed             67 Unattached                       40.23m  
 
Men 35-39 Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 ulibarri, jesus           37 Unattached                       43.41m  
 
Men 45-49 Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dalke, Thomas             47 Unattached                       47.10m  
 
Men 55-59 Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ogle, Vern                56 Unattached                       40.65m  
 
Men 60-64 Javelin Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Daniel, John              63 Unattached                       47.49m  
  2 easley, rick              60 Unattached                       43.23m  
 
Men 35-39 Weight Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Salgado, Hondo            39 Unattached                       13.21m  
 
Men 40-44 Weight Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cole, Eric                44 Unattached                       15.40m  
 
Men 65-69 Weight Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Masters, Reed             67 Unattached                       14.32m  
 
Men 30-34 3000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rendon, Alain Emmanuel    32 Unattached                     29:43.81